YATO - narzędzia i elektronarzędzia dla profesjonalistów

YATO - narzędzia i elektronarzędzia dla profesjonalistów

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY

Tworzymy narzędzia, które polepszają komfort pracy i codziennych zajęć. Spełniamy potrzeby użytkowników o różnym poziomie zaawansowania – w wielu branżach i dziedzinach życia.

Produkujemy elektronarzędzia, narzędzia ręczne, sprzęty codziennego użytku i akcesoria. W sprzedaży mamy 10 000 produktów dostępnych pod 7 własnymi brandami. Co roku wprowadzamy do oferty ok. 1 000 nowych sprzętów. Dbamy o to, by były niezawodne – zawsze, gdy ich potrzebujesz.

Nasze produkty dostarczamy do ponad 100 krajów na całym świecie. Współpracujemy z największymi sieciami handlowymi i lokalnymi dystrybutorami.

Wiemy, jak duże znaczenie ma tworzenie narzędzi funkcjonalnych i wytrzymałych. Wprowadzamy systemy ułatwiające ich obsługę oraz poprawiające bezpieczeństwo użytkownika.

DANE LICZBOWE

  • 28 lat doświadczenia
  • 7 marek własnych
  • 4 000 klientów w ponad 100 krajach
  • 10 000 indeksów towarowych w bieżącej ofercie
  • 25 000 m2 powierzchni magazynowej
  • 360 pracowników
  • polski kapitał
  • ponad 300 mln zł przychodów ze sprzedaży rocznie

Grupa Toya

W skład grupy kapitałowej TOYA wchodzą:

Toya S.A. TOYA S.A. – spółka dominująca z siedzibą w Polsce i centralą we Wrocławiu. Zarządza strategią oraz budową wartości portfela spółek zależnych. Dysponuje trzema centrami logistycznymi: we Wrocławiu, Młochowie pod Warszawą oraz Pruszczu Gdańskim. Posiada oddział w Nadarzynie (od 2007 r.).
Toya Romania TOYA Romania S.A. - powstała w 2003 roku jako spółka zależna. Siedziba i centrum logistyczne znajdują się w Bukareszcie.
Yato Chiny - przejdź na chińską stronę YATO Tools (Shanghai) CO., LTD – powstała w 2008 roku jako spółka współkontrolowana, z siedzibą oraz centrum logistycznym w Szanghaju. W 2013 r. kontrolę nad spółką objęła w pełni TOYA S.A.

 

TOYA S.A. posiada oddział zlokalizowany w Nadarzynie:

Toya Młochów TOYA S.A. posiada 25 000 m2 powierzchni magazynowej, zlokalizowanej na terenie centrów logistyczno-dystrybucyjnych spółek. Prowadzi dystrybucję produktów na rynkach lokalnych oraz eksport do ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach.

 

Historia

1990 – założenie firmy TOYA IMPORT-EKSPORT S.C.

2001 – utworzenie TOYA S.A., która nabyła majątek TOYA IMPORT-EKSPORT S.C.

2001 – powstanie oddziału TOYA S. A. w Pruszkowie oraz budowa nowoczesnego centrum dystrybucyjno-logistycznego we Wrocławiu

2002 – powstanie oddziału TOYA S.A. Kryniczno – Toya Golf & Country Club oraz budowa ekskluzywnego osiedla TOYA GOLF

2003 – powstanie spółki TOYA Romania w Bukareszcie oraz dywersyfikacja marki – rozwój nowych brandów: YATO, FALA, FLO, POWER UP, STHOR, VOREL

2006 – otwarcie TOYA GOLF – Pole Golfowe Klasy Mistrzowskiej

2007 – likwidacja oddziału w Pruszkowie i powołanie Oddziału w Nadarzynie, w ramach którego uruchomiono nowoczesne centrum dystrybucyjno-logistyczne (Młochów pod Warszawą)

2008 – powstanie YATO China w Szanghaju (nowoczesne centrum biurowe i logistyczne o łącznej powierzchni ponad 3 000 m2)

2011 – debiut spółki TOYA S.A. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz wydzielenie działalności dewelopersko-golfowej TG&CC (Oddział w Krynicznie) do odrębnej spółki

2013 – objęcie kontroli nad Yato China trading Co., Ltd. wraz ze zmianą nazwy na Yato Tools (Shanghai) Co., Ltd.

2014 – wykup 100% udziałów w Yato Tools (Shanghai) Co., Ltd.

MarkiYATO – marka kierowana do profesjonalistów. Jest ona dobrze postrzegana na rynku zarówno pod względem jakości, jak i ceny oferowanych produktów. Cechuje się estetycznym, nowoczesnym wzornictwem, a oferta jest stale rozbudowywana o nowe linie produktowe. Pod marką YATO sprzedawane są przede wszystkim narzędzia warsztatowe, budowlane i ogrodowe.

POWER UP – elektronarzędzia przeznaczone do prac warsztatowych o mniejszej intensywności oraz dla wymagających majsterkowiczów. Marka cechuje się dobrą jakością i przystępną ceną, a jej zakres obejmuje m. in. wiertarki, szlifierki, młoty udarowe, pompy wodne, myjki elektryczne, opalarki, strugi, pistolety do kleju, lutownice.


VOREL – produkty przeznaczone dla użytkowników ceniących funkcjonalność i przystępną cenę. Dedykowane głównie do użytku przez majsterkowiczów „DIY” oraz w gospodarstwach domowych. Cechują się zbilansowaną równowagą ceny i jakości. Wśród oferowanych produktów znajduje się szeroki zakres narzędzi budowlanych i warsztatowych, artykuły pomiarowe i elektrotechniczne, akcesoria do elektronarzędzi oraz akcesoria samochodowe.

STHOR – marka obejmuje funkcjonalne rozwiązania w dziedzinie nowoczesnych elektronarzędzi powszechnego użytku. Narzędzia STHOR plasują się w średniej klasie jakości. Cechują się przystępnymi cenami, nowoczesnym wzornictwem oraz dobrą ergonomią pracy. Oferta skierowana jest do majsterkowiczów i gospodarstw domowych, którzy nie wykorzystują narzędzi profesjonalnie, ale cenią sobie jakość w przystępnej cenie. Pod marką STHOR oferowane są między innymi: pilarki, wiertarki ręczne i szlifierki kątowe.

FLO – kompletny program narzędzi oraz elektronarzędzi ogrodniczych. Szeroki zakres produktów oferowanych pod tą marką gromadzi niemal wszystkie narzędzia potrzebne do pracy w ogrodzie. Produkty FLO plasowane są w średnim przedziale cenowym. Oferowane są pod tą marką m.in.: sekatory i nożyce do trawy, piły, siekiery, program wodny, elektronarzędzia ogrodowe, narzędzia spalinowe, szpadle, grabie itp.

FALA – marka obejmująca m.in.: baterie łazienkowe, deski sedesowe, słuchawki prysznicowe, wagi łazienkowe oraz wszelkie akcesoria łazienkowe, cechujące się nowoczesnym wzornictwem.

LUND – szeroki zakres elektronarzędzi pomocnych przy podstawowych pracach remontowych, wykończeniowych i dekoracyjnych. Marka dedykowana jest majsterkowiczom do użytku w domu i przydomowym warsztacie. Grupy asortymentowe marki LUND to m.in.: wiertarki udarowe, szlifierki kątowe, szlifierki wielofunkcyjne, polerki, wyrzynarki, pilarki tarczowe, opalarki, pompy zanurzeniowe i inne

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź